İKİNCİLİK KUPASI MUAZZEZ SÜMER’İN

İKİNCİLİK KUPASI MUAZZEZ SÜMER’İN

Okul sporlarında söz sahibi olan Muazzez Sümer Mesleksi ve Teknik Anadolu Lisesi, atletizm müsabakalarında ikinci olarak, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Diyarbakır Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, okullararası müsabakalarda elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bu sezon atıcılık, basketbol ve tenis kortunda önemli derecelere imza atan Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, atletizm de ikincilik kupasının sahibi oldu.

“DERECEYİ ÖNEMSİYORUZ”

Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Ufuk Yakut, Seyrantepe Spor Tesisleri atletiz sahasında gerçekleşen müsabakalarda öğrencilerinin çok önemli yarışlar çıkardığını söyledi.

Oldukça çekişmeli geçen yarışmaların ardından ikinci olduklarını belirten Yakut, “Atletizm müsabakaları beklediğimizden çok daha çekişmeli geçti. Birincilik beklediğimiz müsabakalarda ikinci olduk. Ama önemli olan öğrencilerimizin ortaya koyduğu performanstı. Gerçekten taktir edilecek bir mücadele ortaya koydular. Bu nedenle aldığımız ikinciliği çok önemsiyoruz” dedi.

HEDEF EN İYİSİ OLMAK

Hedeflerinin okul sporlarında Diyarbakır’ın en iyisi olmak olduğuna işaret eden Yakut, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitimin dışında öğrencilerimizin boş vakitlerini sporla değerlendirmelerini ve gelecekte alternatif bir işlerinin olmasını istiyoruz. Hata yapacakları sporda profesyonelleşmelerini ve Türkiye’nin en iyi sporcuları arasında yer almalarını istiyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin spor yapmalarını önemsiyoruz. Öğrencilerimize fedakarca emek veren beden eğitimi öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı elde ettiğimiz başarılar olmazdı.”

Kaynak:G.Güncel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*