AMEDSPOR DA FUTBOLCULARIN SAĞLIĞI İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

AMEDSPOR DA FUTBOLCULARIN SAĞLIĞI İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

Amedspor ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu işbirliği ile futbolcularımızın sağlığı için özel bir çalışma düzenlendi.

Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Okutmanı ve eski futbol hakemi Nihat Mızrak, Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Araştırma Görevlisi Dr. Savaş Ayhan ve Asistan Dr Velat Bozyel,futbolcuların beslenmesinden, uyku saatine, futbolcuların sağlığı için bazı özel ölçümlerinin yapıldığını söyledi.

Mızrak şöyle konuştu :Farklı oyuncular farklı düzeylerde hareket ile ilgili durumları tespit edilebiliyor. Bu bir imtihan değil. İyi veya kötü sonuç aldı diye bir değerlendirme yapmıyoruz. Buradan elde ettiğimiz sonuçlara göre bireysel düzeltme egzersiz planlaması yapılıyor. Bu egzersiz planlaması da yapılan çalışmalarda kullanılıyor.

Yağ kitlesinin vücudun neresinden ne kadar olduğu ile ilgili net değerleri yakalıyoruz. Özel bir ultrason ile yapılıyor ölçüm. Beslenme ile ilgili öneriler, alması gereken besin malzemelerinin planlaması ve bulundukları mevkie uygun kilo ve yağ yüzdesinde olup olmadıkları tespit ediliyor ona göre de planlaması yapılıyor. Bu anlamda bu özel cihaz ile oyuncuların durumlarını tespit edip takibe alıyoruz, şeklinde konuştu.

Yapılan sağlık kontrolünün ardından özel bir rapor hazırlanıp teknik heyet ve yönetim kuruluna iletilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*