AMEDSPOR YÖNETİCİSİ̇NDEN YUSUF A CEVAP GELDİ

Amedspor Yöneticisi Remzi DİNAR ın Yusuf YAĞMUR a cevabı

Dinar sosyal paylaşım sayfasından yaptığı açıklamayı noktasına virgülüne ellemeden yayınlıyoruz

İşte O Açıklama;

İstediği parayı alamayan sevdiğim de bir arkadaşımız beraber emek verdiğimiz bir futbolcunun sözleri üzerine iki kelam edelim..

Ayrıntılı açıklama yapacam demişti bence henüz kaba bir yazı olmuş. Ayrıntılara biraz daha girmesi gerekmektedir. Dar bir çerçeveden ve gücüne güç katmaya çalışma çabası var çünkü başka isimleri de anarak kendi başlattığı iç savaşına sürüklemeye çalışıyor. İç savaş diyorum sebebi bu arkadaşın henüz vardığı noktayı özümseyememesi ve kendisinin dahil olmadığı Amedspor’un başarılı olacağı korkusudur.

Sözleşmesi biten bir oyuncunun herhangi bir takımla anlaşması olağan bir durumdur. Yalnız başka takımla anlaştıktan sonra yazdırılan bu yazıları paylaşması gerçekten garip karşılanmıştır.

İnsanların olaylara bakış açılarında farklılıklar olduğu ve anlayışları çerçevesinde tanımlama yaptıkları bir gerçektir ki bu arkadaşımızda bunu net bir şekilde gördük.

2015-2016 sezonunda ortaya koyduğu müthiş performans ortadadır. Yönetim de ödül olarak her ne kadar kendisi % 284,6 artış istese de % 153,8 bir artışa gitmiştir.

2016-2017 futbol sezonunda da bu arkadaşımızın ortaya koyduğu performans ortadadır. Hayatın her alanında olduğu gibi ödülün yanında ceza da olmalıdır. Eğitim bilminin temel yaklaşımlarından biridir ödül ve ceza yöntemi. Arkadaşımızın geçen seneki performansına dayalı olarak % 9 bir düşüş teklif edilmiştir. Ama %153,8 artışın olduğu yerde esamesi okunmayan %9 düşüşe verilen tepki, %25 artış isteğidir ki arkadaşımız bu yüzden Amedspor ile anlaşmamıştır.

Her ne kadar “ben performansımın düştüğünü kabul etmiyorum, çok iyi oynadığımı düşünüyorum” dese de bu işin düşünce gücüyle gerçekleşmediği hepimizin bildiği bir gerçektir. Bu arkadaşımızın söyledikleri Çoklu Dünya Hipotezi kurallarına aykırı değildir.Kuantum fiziğini inkar ettiğimizden değil yanlış anlaşılmasın:).
Hipotezlerden sıyrılalım ki bu sözlerin Amedspor’u izleyen halkımıza yapılmış hakaretler olduğunu bilsin.

Feda: Bir amaç uğrunda bir değer veya varlıktan vazgeçme, uğruna verme
Yukarıda sözlük anlamını yazdığım “feda” kelimesi bu arkadaş tarafında kullanılmış. Sözlük anlamına tekrar tekrar bakmasını öneriyorum. % 284,6 artış istemek mi feda, %153,8 artış almak mı feda, beklenen performansı sergilememesine rağmen % 25 artış istemesi mi feda, benden yüksek ücreti kimse almayacak demek mi feda?

Yanlış anlaşılmasın futbolculuğuna diyecek sözüm yok. İyi bir futbolcu olduğunu kabul etmekle birlikte bunu sahaya ne kadar yansıtmış olduğu da önemlidir.

Şimdi kâr meselesine gelelim. Kim kar ediyor? Bunu biraz daha açması gerekmez miydi? Ortada kâr eden biri varsa futbolcudur. Ne yönetimin ne de taraftarın cebine para girmiyor bu etkinlikleri yaparken. Eğer bir kesinti yapılmışsa bu da Amedsporumuzun kasasına girmiştir. Bu husus karşısında taraftarın kendi takımı lehine yorum yapacağından şüphem yoktur.

Amedspor’a karşı bir yapılanmanın olduğu ve bu kardeşimizin rehin alındığı algısı hasıl olmuştur 🙂 çünkü yazılan yazıların kendisinin kaleminden çıkmadığı aşikardır. Bir insanın iradesini teslim etmesi bize karşı da olsa üzücüdür.

Yapılan açıklamaların hepsi gidiş şeklini meşrulaştırmaktır. Bu arkadaşın çıkıp şunu demesi gerekir “ben ücrette anlaşamadım ve tercihimi yaptım”. Biz olaya böyle bakıyoruz. Bu durumu her yıl masada yaptığı gibi “ben profesyonel bir futbolcuyum” dediği şekilde açıklaması beklenir. Yönetime gelince profesyonel futbolcu halka gelince “yurtsever devrimci” olunması çelişkidir.

Bu arkadaşımız futbolcuydu ve ben de yöneticiydim. Gelen taraftar sayısı 200-300. Meselenin ben veya o olmadığını onun da görmesi gerekiyor.
Halkımızın tercihini AMEDSPOR’dan yana kullandı ve takım artık milyonların takımı.

AMEDSPOR, halkımız var olduğu sürece var olacak.

Hz. Ömer halife olduğunda “yanlış yapmaktan korkuyorum” demiş sahabeler de cevap olarak “yanlış yaparsan seni kılıcımızla düzeltiriz” demişlerdir. Amedspor’un sahip olduğu misyonla ve anlayışla aynı noktada durduğumuzu ve bu hikayedeki anlayışı kendime esas aldığımı belirtmek istiyorum.
Kulüp başkanına karşı atılan iftiralara yönelik yukardaki meseleyle cevap vermiş olduğumu düşünüyorum. Herkes kendi çapına göre anlar artık.

Kendisine ve yeni takımına başarılar diliyorum.

1 yorum

  1. Şimdi olaya objektif olarak baktımda, kusura bakma yönetici arkadaşım, politik açıklamalar yapmışsın. Sporcu kardeşlerimizin alacakları dururken, sizin gidip dış transfer yaptıgınız futbolculara ödeme yapmanız etik değil, birde bu sizin kendi çocuklarınız. Hiçbir kulup başkanı futbolcuya kin güdemez hakkıda yok. Futbolcu gerçeği förmüş alacaklarını istemiş, kulup başkanı ise futbolcuyu herkesin içinde tehtid etmiş, yapılan bu davranış, diğer futbolcularıda etkiler haliyle. Neden çıkıp politik konuşmalar yerine bu tarz iddalara direk ne net olarak cevap vermediniz? Ben tesadüfen instagramda spor21’i gördüm merak edip her iki tarafın açıklamalarınıda okudum. Yusufun anlattıkları iddalara cevaben, yapmış olduğunuz açıklama politik ve çok komik, amedspor’un bir ağırlığı vardır. Haksızlıklara karşı direniştir, Mücadeledir, özlemdir, hasrettir Amedspor. Kimsenin babasının tapulu malı değil, Halkın takımıdır. Umarım yanlışın yanında değilde, herzaman doğrunun yanında olursun sayın yönetici, politik değilde realist olursun.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*