DİSKİ Stadyumun altyapı çalışmalarını hızlandırdı

DİSKİ Stadyumun altyapı çalışmalarını hızlandırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü Türkiye Kupası Final maçının oynanacağı Diyarbakır Stadyumu’nun altyapı çalışmalarını hızlandırdı. Çalışma kapsamında yağmursuyu ve içme suyu şebekeleri döşeniyor.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü 9 Mayıs 2018 tarihinde Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak Türkiye Kupası final maçı öncesi stadyum çevresindeki altyapı çalışmalarını hızlandırdı. Yağmursuyu ve içmesuyu şebekesi çalışmalarının yürütüldüğü stadyum çevresinde daha sonra asfalt çalışması başlatılacak.

Stadyumu çepeçevre saracak
Diyarbakır Stadyumu çevresinde geçtiğimiz hafta başlayan içme suyu şebekesi çalışmaları tamamlandı. 110 mm çapında polietilen (PE) boruların kullanıldığı iş kapsamında 450 metre uzunluğunda içme suyu şebekesi döşendi. İş kapsamındaki yağmursuyu çalışmaları ise devam ediyor. Asfalt çalışmalarının başlaması için sürdürülen 1 buçuk kilometre yağmursuyu şebekesi çalışması devam ederken ardından 1 kilometrelik yağmursuyu şebekesi daha döşenecek. Bir hafta içinde tamamlanması planlanan çalışmada stadyum çevresinde toplamda 2 buçuk km yağmursuyu şebekesi döşenmiş olacak.

Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Diyarbakır Stadyumu altyapısı 9 Mayıs’ta oynanacak Türkiye Kupası final karşılaşmasına hazır hale gelmiş olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*