DİYARBAKIRLI ESİN’DEN TÜRKİYE REKORU

DİYARBAKIRLI ESİN’DEN TÜRKİYE REKORU

Diyarbakırlı milli atıcı Esin Akgün, Mersin’de düzenlenen Ateşli Silahlar Grup müsabakalarında Türkiye rekoru kırarak, iki madalyanın da sahibi oldu.
Mersin Erdemli’de 12-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Ateşli Silahlar Grup Müsabakalarında Diyarbakır fırtınası esti. Diyarbakırlı genç atıcı Esin Akgün, genç bayanlar tüfek yat müsabakasında hem grup birincisi oldu hem de Türkiye rekoru kırdı. Başarılı sporcu, genç bayanlar 3×40 yarışmalarında ise bronz madalyanın sahibi oldu.
Büyük erkekler 3×40’da Yılmaz Akgün’ün ikinci olduğu müsabakalarda büyük bayanlar 3×40 yarışmalarında da Edanur Tarhan üçüncülük madalyası elde etti.

“ESİN’İ KUTLUYORUM”

Atıcılık Antrenörü Abdurrahman Akgün, Mersin’de gerçekleşen ve iki gün süren müsabakalarda sporcularının en iyi şekilde mücadele ettiğini ifade etti.
Akgün, çekişmeli ve bir o kadar da zorlu geçen yarışmalarda Esin’in kendilerini gururlandıran başarılara imza attığını belirtti.
Akgün, az sayıda sporcuyla katılım gösterdikleri müsabakalarda, toplamda 4 madalya ile Diyarbakır’a döndüklerini kaydetti.

Akgün, şöyle dedi: “Bu müsabakalar Türkiye Şampiyonası finallerinin elemesiydi. Burada başarılı olan sporcular Türkiye finallerinde yer alma hakkını elde etti. Şuana kadar sporcularımız istediğimiz başarılara ulaştılar. Ama en iyi dereceyi Esin elde etti. Bu sporcumuz iki kategoride yarışmalara katıldı. Genç bayanlar tüfek yat müsabakasında hem grup birincisi oldu hem de Türkiye rekoru kırdı 3×40 yarışmalarında da 3’ncülük madalyasının sahibi oldu. Önemli derecelere imza attan Esin’i kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Hedefimiz Türkiye finallerinde Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil etmektir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


*